Ekonomi

Kredi puanım kaç olmalı ? Akbank kredi notu

Kredi puanım kaç olmalı ? Akbank kredi notu Başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda sizlere başlıkta da belirttiğimiz üzere kredi puanı kaç olmalı ve kredi çekmek için yeterli puan ne kadar olmalı. Detaylara geçebiliriz.

Kredi puanım kaç olmalı

Şüphesiz kredi puanı ve kredi sicili, risk raporu gibi terimler oldukça önem kazanmaya başladı. Çünkü bankalara gittiğinizde size ilk sundukları gerekçe kredi notu düşük. Yada kredi notunuz şu kadar. Yani gündeme taşıyanlar genelde bankalar. Yada siz Neden kredi çekemiyorum diye bi araştırma yaptığınızda ilk engel olarak karşınıza kredi notu düşük gibi ibareler. Sıkça karşınıza çıkınca sizde araştırma gereği duyuyorsunuz. Peki şimdi gelelim asıl konumuza. Kredi çekebilmeniz için kredi puanınız 1500 olması gerekiyor. Bu bilgi tamamen alıntıdır. Biz size biraz gerçekçi bilgiler vereceğiz. Ama öncesinde belirtmekte fayda var.

Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişmektedir. Bu puan aralığında sizin notunuz kaç. Tabi gruplamalarda mevcut. Çok riskli –  Orta Riskli –  Az Riskli –  İyi –  Çok İyi. Siz önce sorgulama yaptıktan sonra hangi gruptasınız onu bilmeniz gerekiyor. Eğer az riskli gruptaysanız kredi çekme olasılığınız beyan ettiğiniz gelir durumuna bağlı olarak kredi çekme olasılığınız belli olmuş olur. Eğer iyi gruptaysanız zaten hiç zorlanmadan düşük faiz oranları ile kredi kullanmanız kesin diyebiliriz. Zaten çok iyi grup hiç sorgusuz sualsiz kredi çekilebilir anlamına gelmektedir.

Ana başlıklar bu şekilde. Bu konularda detaylı şekilde kredi notu ile ilgili olarak detaylı anlatımlar mevcuttur.

Kredi puanım kaç olmalı konusunda söyleyebileceklerimiz bu kadar. Umuyoruz ki siz değerli okurlarımıza bilgilendirici yazılar paylaşıyoruzdur. Sizler Kredi puanım kaç olmalı ve kredi notuna göre kredi gibi konularda bilgilenirseniz daha rahat yol alabilirsiniz diye düşünerek araştırmalar yapmaktayız. Ve burada gerçeklere dayalı bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Eğer kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız Findeks adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün