GüzellikPüf Noktalar

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? Bakımlı, çekici ve güzel görünebilmek adına biz kadınlar; farklı makyaj teknikleri uygulamaya bayılıyor, bütçemizin önemli bir bölümünü makyaj malzemelerine ayırıyoruz.

Peki, gerçekten bayanlar olarak, bizi güzel gösterecek günlük makyaj tekniklerini mi uyguluyoruz? Yoksa abartıya kaçtığımız zamanlar da oluyor mu? Evet, işte hepimizin öncelikle yanıtlaması gereken soru bu olsa gerek.

Eğer, günlük makyaj yapmanın püf noktalarını bilmiyor ve makyajınızda abartıya kaçtığınız için donuk ve sıradan bir görünüm elde ediyorsanız; bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

İşte günlük makyajın olmazsa olmazları:

1-Makyaj öncesi hazırlık

Makyajınızın kusursuz olmasını diliyorsanız; en az makyaj malzemelerinizin kalitesi kadar makyaj öncesi hazırlık aşamasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu noktada bir tonik yardımıyla tüm cildinizi temizlemeli; ardından da yüzünüze kaliteli bir nemlendirici sürmelisiniz. Kullandığınız tonik ve nemlendiricinin de cilt tipiniz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

2-Fondöten aşaması:

Nemlendirici yüzünüzde kuruduktan yani cildinize nemlendirici uyguladıktan 5 dakika gibi kısa bir süre sonra fondöten aşamasına geçebilirsiniz.

Söz konusu günlük makyaj olduğu için sıvı bazlı ve kapatıcılık derecesi hafif ya da orta dereceli olan fondöten kullanmanızı öneriyoruz. Fondöten yerine sadece BB krem kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

3-Pudra aşaması:

Çoğu kadın renkli pudraları tercih ederek; hayatının en büyük hatasını yapabiliyor. Oysaki renkli pudralar; fondöten kullanılmadığında tercih edilmeli!

Fondöten kullanan bayanların kesinlikle sabitleyici toz pudra kullanması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Aksi halde kat kat ve maskemsi bir görünüme gün boyunca katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

4-Allık aşaması:

Evet, kusursuz bir makyajın en can alıcı noktası allık aşaması!

Günlük makyaj için allık tercihinde bulunurken, mümkün olduğunca cilt tonunuz ile uyumlu doğal bir renk seçiminde bulunun.

Kırmızı gibi gece makyajına özel bir renk; yüzünüzde emanet gibi durabilir. En güzeli şeftali ya da nude tonlarında bir allık ile ten makyajını tamamlamak.

5-Göz kalemi ve rimel:

Günlük makyajınızda tercih edeceğiniz göz kalemi ve rimelin de abartıdan uzak olması gerekiyor. Çoğu zaman hafif bir göz kalemi çekerek ve üzerine rimel uygulayarak bile gün boyunca hem doğal hem de seksi görünebilmeniz mümkün.

6-Ruj aşaması:

Geldik makyajın en son basamağı olan ruj aşamasına. Kırmızı tonlarında bir ruj kullanmak; doğallıktan uzaklaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden şeftali ya da pembe gibi nude tonlarda bir ruj ile günlük makyajınızı taçlandırmanızı öneriyoruz.

İlle de kırmızı ruj istiyorum, diyorsanız; bordo tonlarında bir ruj kullanabilirsiniz. Ancak bordo ruj kullandığınızda göz makyajınızın mümkün olduğunca sade olduğundan da emin olmanız şartıyla!

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün