Hobi

Tercih Edeceğiniz En İyi Tarih Filmleri

En çok izlenen ve tercih edilen tarih filmlerini sizin için derledik. Eğer tarih filmlerini seviyor ve izleyecek film araştırıyorsanız inceleyebilirsiniz. İşte sizin için en iyi tarih filmi denilince akla gelen filmlerden derlediğimiz liste. Aşkları, savaşları, tarihe yön veren olayları, yaşantıları bugüne kadar aktarılan yaşanmışlıkları konu edinen filmleri sizlere tavsiye edeceğimiz bir liste oluşturduk.

1-Cesur Yürek

IMDb Puanı: 8.4/10

William Wallace, çiftçilik yaparak yaşamını sürdürmek için vatanı İskoçya’ya döner.  Wallace, küçüklük aşkı Murron ile karşılaşır ve hayatında değişiklikler başlar. Yaşadıkları köyü basan ingiliz askerleri Murron’a tecavüz etmeye kalkışır ve isyan başkaldırı başlar.

Mel Gibson’un yönettiği ve başrollerinde oynadığı film bir fenomen haline geldi.

2-Birleşen Gönüller

IMDb Puanı: 7.8/10

2. Dünya savaşında gerçekleşen konuda, Niyaz ve Cennet evli çifttir. Rusların yaşadığı bölgeye yaklaşmasıyla kaçmaya başlayan çiftin yolları ayrılır. Türk Tarih filmleri arasında favori filmlerden diyebiliriz.

3-Piyanist

IMDb Puanı: 8.5/10

Oscar ödüllü Piyanist filmi, Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın 2. Dünya Savaşındaki yaşam öyküsünü ele alıyor.

4-Son Samuray

IMDb Puanı: 7.7/10

1870’li yıllarda Amerikan ordusunda kaptan olarak görev yapan Nathan Algren,  Japonya’dan bir askeri teklif alır. Teklifte Japon askerlerine eğitim vermesi istenir. Nathan Algren, yaşadığı bir kazada kendisini samuray liderinin kurtarması ile samurayları keşfeder.

5-Cennetin Krallığı

IMDb Puanı: 7.2/10

Ortaçağ’da geçen filmde, Balian demircilikle uğraşan bir gençtir. Prensese aşık olan Balian şovelye olur ve Kudüs’e giden şovelyeler arasındadır.

6-Kurtların Kardeşliği

IMDb Puanı: 7.1/10

1766 Fransa’nın Gevaudan bölgesinde insanları korku ve karışıklık içerisinde yaşamaktadır. İnsanların öldürüldüğü ve korkuyla yaşadığı bölgeye kral, şovelye ve bir kızılderili gönderir. Daha sonra olayı çözen ikili farklı şeylerle karşılaşır.

7-Kral Arthur

Kral Arthur’un yaşantısını konu alan film alanında en başarılı filmlerden biri.

8-Kızıl Uçurum (Chi bi)

IMDb Puanı: 7.4/10

Çin tarihini konu alan filmde, Çin tarihine göre 3 Krallığın döneminde gerçekleşen en kanlı savaşlardan birini ele alıyor. Hong Kong asıllı yönetmen John Woo, Çin tarihine yön veren Kızıl Uçurum (Red Cliff) savaşını ele alan film için 80 milyon dolarlık bütçeyle çekti. Asya filmlerinin en pahalısı ünvanını aldı.

9-Gladyatör

IMDb Puanı: 8.5/10

Roma tarihine değinen filmde, gladyatörün hayatı yer almakta. Baş rollerde Russel Crowe’un oynadığı film tarihe damga vuran filmlerden birisi.

10-Truva

IMDb Puanı: 7.2/10

10 yıl süren Troya medeniyetinin çöküşüne neden olan savaşı konu alan filmde, aşk ve savaş bir arada. Truva prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen’in aşkı savaşın başlamasına sebep olur. Destansı film tarih ve savaş filmi severler için tekrar tekrar izlenecek bir film.

11-Mongol / Cengiz Han

IMDb Puanı: 7.3/10

Cengiz Han’ın hayatını ele alan filmler içerisinde en başarılısı. 2007 yapımı film, Cengiz Han’ın ilk yükseliş dönemlerini konu ediniyor. 20 milyonluk bütçeyle çekilen film Sergei Bodrov eseri.

Tarih ve savaş filmleri arasında en iyi filmlerden birisi diyebiliriz.

12-Krallar Savaşıyor

IMDb Puanı: 7.4/10

Büyücü olan Merlyn, Uthur Pendragon’a  esrarengiz kılıç Excalibur’u veriyor. Uthur ölürken büyücünün verdiği kılıcı bir kayaya saplıyor. Rivayete göre kılıcı kayadan çıkartacak kişi İngiltere’ye kral olacaktır. Kral Arthur’un bildiğimiz hikayesi filmde farklı bir şekilde ele alınıyor. Oscar ödüllerine aday olmuş film 1981 yapımı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün