İş Fikirleri

Çiçekçilik Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Yıl içinde sevdiklerinize hediye almanıza vesile olacak birçok özel gün vardır. En bilen anneler günü, sevgililer günü ve kişilerin doğum günleridir. Ancak bunun dışında yeni doğum yapana, yeni ev alıp taşınana, kırdığımız birine özür dilerken, evlilik teklifi ederken ve daha birçok nedenle birbirimize hediye alırız. Bu hediye çoğu zaman içine anlam katılarak renklendirilmiş bir çiçek olur. Farklı bir hediye tercih etmişseniz bile yanında mutlaka bir çiçek vermek istersiniz.

Eğer hafta sonlarınızı size gelir getirecek zevkli bir işle geçirmek niyetindeyseniz çiçek aranjmanı yaparak bunları pazarlamak size göre olabilir. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Hafta sonu yapılabilecek ek iş fikirleri’nde bu kez size çiçek sepeti aranjmanı yaparak nasıl ek kazanç sağlayacağınızı açıklayacağız.

Çiçek Sepeti Aranjmanı Yaparak Kazanç Sağlayın

Çiçek sepeti aranjmanı yapabilmeniz için bir konsepte ve bu doğrultuda ürün oluşturmanıza yarayacak malzemelere sahip olmanız gerekmektedir.  Yakınlarında kır çiçekleri yetişen şanslı biriyseniz, bunları toplayıp kurutarak kendinize ücretsiz malzeme yaratabilirsiniz. Artık üretici olduğunuz için hobi malzemeleri satan yerlerden alış veriş yapmak terine toptancılara yönelmeniz daha akıllıca olabilir. Renkli ve farklı dokularda kurdeleler, tüller, boncuklar ve ufak tefek objeler çok işinize yarayacak. Bunları en uygun şekilde temin ederek yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Yerel bir çiçekçiyle ya da hastanelerinde alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyen hediye satışı yapan hastanelerle iletişime geçerek her hafta sonu onlar için belirli sayıda ürün ortaya koyabilirsiniz. Çalışmalarınız beğenildikçe verilen siparişler artacaktır. Yaptıklarınızı sosyal paylaşım sitelerinde gözler önüne sermeniz kişiye özel siparişler almanızı sağlayacaktır.

Yeni doğanlar için sepetlere doldurulan bebek malzemelerinde ucuza kaçamayacağınız için, bu ürüne vereceğiniz fiyat da diğerlerinden farklı olacaktır. Ne kadar maliyetiniz varsa üzerine o kadar kar koyup emeğinizin karşılığını alacaksınız.

Yalnızca çiçek sepeti yapacaksanız yakınlarınızdaki bir serayla anlaşabilirsiniz. Oradan ucuza alacağınız çiçekleri zevkinize göre birleştirerek tercih edilecek ürünler ortaya koyabilirsiniz. Çiçekçinizle anlaştıysanız, onun çalışmakta olduğu yerlerle bağlantı kurup ortak iş yapabilirsiniz. Gerek çevrenizde gerek internette bu ürünlerin sağlandığı platformlar giderek artmaktadır. Bu nedenle ne kadar farklılık yaratırsanız o kadar tercih edilirsiniz. Bu işten ayda en az 1000 TL kazanmanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün