İş Fikirleri

Fazla Para Gerektirmeyen 4 İş Fikri

1-Muhasebe Servisi

Eğer muhasebe beceriniz varsa uzun süreli bir iş arayışına girmenize gerek yok. Çünkü birçok küçük işletme kendi muhasebesini tutmak için dışarıdan yardım talep eder. Siz de kendi ağınızı oluşturarak birçok kişinin muhasebesini tutabilirsiniz. Muhasebe servisi yapmak için belli bir iş yeri tutarak kira masrafına girmenize de gerek yok. Değişen yasaları takip ederek kendinizi konunuzda geliştirirseniz, kişilerin iş yerlerine giderek ya da defter kayıtlarınızı yanınıza alarak evden de rahatlıkla çalışabilirsiniz.

2-Yazım ve Fotokopi Hizmetleri

Parlak iş fikirleri genellikle acil ihtiyaçlar sonucu doğmuştur. Birçok üniversite öğrencisi araştırmasını yaptığı tezini yazdırmak ve temize çekmek için Office programlarına hakim olan kişilerden yardım istemektedir. Ayrıca belli dönemlerde fotokopi ihtiyaçları da bir hayli artmaktadır. Kırtasiyeler ve ozalit firmaları da benzer hizmetleri verirken, sizin işinizin tercih edilir olmasının tek nedeni yalnızca bu işe yönelik olmasıdır. Sermaye için gerekli olan fotokopi makinesi, yazıcı, bilgisayar vb. araçları temin edebilirseniz uzun vadeli güzel bir iş kurabilirsiniz. Yanınızda öğrencilere de iş vererek onların çevresini de kazanabilirsiniz. Yazım ve fotokopi hizmetleri, özellikle üniversite sayısının fazla olduğu şehirlerde az sermaye ile iş kurma fikirlerinin en iyilerinden biridir.

3-Online İş Fikirleri ve eBay

Eğer kendi işinizi kurmak ama bir iş yeri kiralamak istemiyorsanız, online iş fikirlerine yönelebilirsiniz. Bu konuda dünyaca ünlü olan eBay şirketi size istediğiniz fırsatı tanıyabilir. Üye olup ürünlerinizi satmak için belli bir ücret ödedikten sonra sisteme dahil olabilirsiniz. Sizinle aynı ya da benzer ürünleri satanlardan daha çok tercih edilmeniz için birtakım geliştirmeler yapabilirsiniz. Ucuza aldığınız birçok ürünü burada açık artırma usulü yüksek fiyatlara alıcı bulabilirsiniz. Çoğunlukla karlı olan bu satış biçimi, kimi zaman umduğunuz gibi gitmeyebilir.  Satış yapılan yer kendi ülkenizin dışında olursa ve kargo masrafını karşılamayı taahhüt etmişseniz astarı yüzünden pahalıya gelebilir. O nedenle planınızı iyi yapmalısınız.

4-Web Sitesi Tasarım İşi

Bazı küçük iş fikirleri her yerde çalışmanıza olanak sağlar. Belirli bir yere bağlı değildir. Web sitesi tasarımı da işte böyle bir iştir. Web sitesi tasarımı online bir iştir. Hindistan’da yaşayıp  Amerika’daki müşterileriniz için web sitesi kurabilirsiniz. Bu küresel bir pazardır. Rekabet de küreseldir. Evinizden web sitesi tasarımı yaparak çalışabilirsiniz. Bu iş serbest olması,  yalnızca bir bilgisayar ve internet bağlantısı gerektirmesi nedeniyle az sermayeli iş fikirlerinden sayılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün