İş Fikirleri

İnternetten Para Kazanmak? Ama Nasıl?

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler sonucunda ek kazanç elde edebileceğimiz birçok seçenek karşımıza çıkmıştır. Bu nedenle  internetten para kazanma yolları, birçok kişiye çok daha kolay para kazanabilme olanağı sunmaktadır. Üstelik kişiden kişiye özelliklerine göre değişkenlik gösteren türden. Bugün interneti kullanmayan kişi neredeyse yok denecek kadar azdır. Tabi birçoğu interneti bugün yaygın olan facebook, twitter, instagram gibi yaygın sosyal medya uygulamalarını elbette. Geriye kalan bir kısmı da interneti sadece oyun amaçlı kullanmakta. Burada tek fark sizin bu konudaki düşünceleriniz ne interneti sadece vakit geçirmek için mi kullanacaksınız yoksa bu elinizdeki altın madenini değerlendirmeyi de düşünecek misiniz? Burada değerlendirmekten kasıt tabi ki internetten para kazanmak.

make money with your laptop,
increase your income online with a laptop

Peki, nasıl yapacağız,

Bunun için elbette birçok seçenek vardır. Bugün ki yazımızda sizler için yeni duyulmaya başlayan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Son günlerde yaygınlaşmaya başlayan bounty uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde hem gezip hem de para kazanma şansını kazanıyorsunuz. Bounty ile gelir elde edebilmek özellikle gezmeyi seven kişiler için çok büyük avantajlar sunuyor. O yüzden gezmeyi sevmeyen kişiler için pek uygun olduğunu söyleyemem. Uygulama ülkemiz merkezli bir şirkete ait bir mobil uygulamadır. Mobil uygulamadan kasıt sanıyorum herkes biliyordur. Ama kısaca mobil uygulama demek gerekli programın telefonunuza yüklenmesi anlamına geliyor. Uygulamayı yükledikten sonra karşınıza çıkan görevleri yapıyorsunuz. Sonrasında size verilen görevleri yapmanız karşısında belirli tutarda da para kazanma olanağı bulmuş oluyorsunuz. Üstelik uygulamada verilen görevler genellikle bugün hepimizin yoğun olarak uğradığı alışveriş merkezleri, mağaza reyonları ve restoranlardan oluşmakta. Yani normal de yaptığımız şeyleri yaparken aynı zamanda internetten para kazanmak müthiş bir fırsat.

Bu uygulama tabi ki internetten para kazanma yollarından sadece bir tanesi. Bunun gibi birçok uygulamayı emin olun araştırarak sizde bulabilirsiniz. Ama asıl önemli nokta sizin interneti kullanma noktasındaki tutumunuz. Ve nasıl değerlendirmek istediğiniz. Sadece vakit geçirmek mi yoksa para kazanmak da bu amacın içinde midir? Cevabınız ikinci seçenekten yana ağır basıyorsa o zaman hiç vakit geçirmeden uygulamayı cebinize indirip para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnsanlar para kazanmak için yıllardır birçok yönteme başvurular. Bu yöntemlerden biride özellikle öğrencilerin ve gençlerin para kazanmak için tercih ettiği yollardan biri olan anketörlük. Hatta ben bile öğrencilik yıllarımda anketörlük yapmış ve açıkçası harçlıklarımı uzun bir dönem çıkarmıştım bu işten. Eminim ki sizde sokaklarda, yollarda anket yaptırtmak için uğraşan gençlere illa ki denk gelmişsinizdir. Bu genç arkadaşlar karşılarındaki kişilere sorular sorup anket doldurarak para kazanır. Ancak son zamanlarda sokaklarda, caddelerde bu işi yapan insanlara neredeyse hiçbir şekilde karşılaşamıyoruz. Peki, bunun nedeni hakkın da hiç düşündünüz mü? Aslına bakarsanız bunun tek bir geçerli sebebi vardır. O da günümüz dünyasında gelişen teknolojik gelişmeler.

Teknolojik gelişmeden kasıt,

Teknolojik gelişmeden kasıt artık araştırdıkları konu hakkında öğrenmek istedikleri için anket yaptırtmak isteyen firma veya kuruluşlar cadde ve sokaklarda anketörlere anket yaptırtmak yerine internet üzerinden anketleri yaptırtma yoluna gitmişlerdir. Anket yapma işinin internet üzerinden yapılmaya başlanması hem anket şirketlerinin işine yaradı hem de internetten para kazanmak isteyen kişilerin işine geldi. Nasıl mı diye soracak olursanız şöyle açıklamak isterim. Öncelikle firma açısından bakacak olursak, firmalar hem çalıştırmış oldukları anketörlere ödedikleri ücret, sgk ve yol parası gibi giderlerden kurtulmuş oldular hem de anket cevaplarını eskiye göre çok daha kısa süre içerisinde de geri dönüş almış oldular. İnternetten para kazanmak için anket işi yapanlar açısından bakarsak da anket şirketlerinden gelen anketleri başkalarına doldurtmakla uğraşmak yerine kendileri doldurarak doldurdukları her anket başına para kazanıyor olmalarıdır. Bu nedenle kimseyi ikna etmeye uğraşmamak bu noktadaki en büyük avantajdır.

Aslına bakarsanız internetten para kazanmanın tek avantajı da bu değildir. Düşünsenize evinizde oturduğunuz yerden dışarıya çıkma zorunluluğu olmadan para kazanıyorsunuz. Eşofmanlarınız kahveniz ve siz sıcacık evinizde ayağınızı uzatıp para kazanabilme şansını ayağınıza getiriyor. Özellikle bayanların bugün ne giysem derdi ortadan kalkmış oluyor. Bu çocuğu olduğu için dışarıda çalışamayıp evde çalışmak isteyen kadınlar için ayrı bir avantajdır diyebiliriz. Sizde hangi sebeple olursa olsun internetten para kazanmak için bir an önce arama motorlarına tıklayın benden söylemesi.

İnsanoğlunun en büyük amacı ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu geçmiş den günümüze her daim böyle olmuştur. Böyle olmaya da devam edecektir. Tabi ihtiyaçları karşılama yöntemi her dönemde farklılıklar göstermektedir. Takas yöntemi ile başlayan ihtiyaçları karşılama şekli daha sonrası para ile satın alma şekline dönüşmüştür. Bunun için de farklı farklı yöntemler denemişlerdir. Son yıllarda değişen teknoloji ile birlikte ihtiyaçlarımızı karşılamak için para kazanma yollarına internetten para kazanma seçeneği de bu yöntemlere eklenmiştir.

Peki, nasıl oluyor,

Bugün hepimizin bir şekilde kullandığı internet nerdeyse hayatımızın her alanına girmiş durumda. Özellikle son yıllarda akıllı telefonlar sayesinde daha da fazla hayatımıza etki eden internet aynı zamanda bu noktadan para kazanmak isteyen kişiler içinde farklı bir ayrıcalık sunmakta. Diyelim ki sizde internette para kazanmak isteyen kişilerden birisiniz. Ama ne yapacağınızı bilememektesiniz. Bugün ki yazımızdaki temel amaç da tamamen bu konuyla alakalı. Bu noktada ne yapacağını bilemeyen siz sevgili okuyucularımıza yardımcı olmaktır.

İnternetten nasıl para kazanırız,

  • Giymediğiniz eşyaları satarak. Bu sayede giymediğiniz eşyaların dolabınızda boşa yer kaplamasını da engellemiş olursunuz.
  • Mobil uygulamalar sayesinde para kazanabilirsiniz.
  • İnternetten anket sorularına cevap vererek.
  • Youtube videosu ile kazanç sağlaya bilirsiniz. Hatta son dönemde hepimizin günde en az bir kez girdiği facebook da video çekerek para kazanma şansını size sunmakta diyebilirim.
  • Hepinizin bildiği gibi doğal veya yeni tabiriyle organik ürünler son dönemlerde oldukça rağbet görmekte. Sizde dilerseniz evde kendi ellerinizle yapacağınız birbirinden çeşit reçelleri yapıp internette satarak para kazana bilirsiniz.
  • Evden sanal asistanlık yapmak. Ama tabi açıkçası bu işi yapmak için daha önceden büro vb. yerlerde çalışmış olmak size avantaj sağlayacaktır. Ama aksi durumda olmanız da yapamayacağınız anlamına gelmez.

Yukarıda yapabileceğiniz birkaç işi sizler için anlatmaya çalıştım. Amacım kafanızda az da olsa bir fikir yaratmaya çalışmaktı. İnternetten para kazanmak yöntemleri sayesinde size belirttiğim işler gibi daha birçok işi bulup kendiniz için en uygun olanını seçebilirsiniz. Hayallerinize en kısa sürede ulaşmanız dileği ile mutlu yarınlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün