İş Fikirleri

Sizi Daha Prestijli Yapacak 4 İş Fikri

Fon Yaratma Uzmanı

Bazı küçük işletmelerden başlayarak büyük kuruluşlar ve hatta siyasi partiler, bazı işlerini ve projelerini finansa etmek için fon arayışına girerler. Ya bu fona hiç ulaşamazlar ya da istedikleri miktarı bulamazlar. Eğer özellikle ülkemizdeki birçok işletme ve iktisat mezunlarından biriyseniz, fon yaratma konusunda da bilgi sahibi olduğunuza inanıyorsanız, bu az sermayeli iş fikri tam size göre olabilir. Kişilerin ve kurumların ihtiyaç duydukları fonu sağladığınızda size minnettar kalacaklardır. Bu işte başarılı olabilmeniz için deneyime, iletişim yeteneğine ve toplum hakkında bilgiye sahip olmanız gerekir. En önemlisi de güvenilir bir kişi olarak bilinmeniz gerekmektedir. Hedef alanlarınız iş etkinlikleri, şirket kampanyaları, siyasi kampanyalar, kalabalık yemekler ve partiler olacaktır. Siz de sağlayacağınız her fondan kendi yüzdenizi alacaksınız.

Tercümanlık Hizmeti

Eğer farklı dillere hakimseniz, size bu işten çok para kazanacağınızı söyleyebiliriz. Şirketlerin deniz aşırı ülkelere açılmasını sağlayan küreselleşmeyle birlikte tercümanlık hizmeti verebileceğiniz bir girişimde bulunmanın daha iyi bir zamanı olamaz. Eğer bazı dilleri etkin bir şekilde anlayıp konuşabiliyorsanız çevirmen olarak çalışabilirsiniz. Hizmetleriniz diğer ülkelerde kullanılmak üzere belge çevirilerini ve web sitesi bilgileri tercümesini içerecektir. Eğer hemen bir şirket kurmak istemiyorsanız, hazır kurulmuş olanların bünyesinde de çalışabilirsiniz. Bu işin doğası gereği bazı ayrıcalıklı bilgilere erişiminiz olacaktır. Bu nedenle, müşterileriniz sizinle gizlilik anlaşması imzalamak konusunda ısrarcı davranabilirler.

Dekorasyon Hizmeti

Dekorasyon günümüzde hızlı büyüyen az sermayeli iş fikirleri arasındadır. Dekorasyon sadece mevsim geçişlerinde evlerimizde kullandığımız renkleri değiştirmek değildir. Dekorasyon hizmeti konferanslar, etkinlikler ve diğer toplantılar için gereklidir. Özellikle yılbaşı gibi eğlencenin ve simgesel süslemelerin bol olduğu kutlama dönemlerinde işletmeler, ofisler ve evler dekorasyon hizmeti beklerler. Özellikle bu dönemlerde ücretlerinizde artış yapabilirsiniz. Kutlamaların azaldığı ve işlerin zayıfladığı dönemlerde de fiyatta esneklik sağlayarak çalışmaya devam edebilirsiniz. Gerçekleştirdiğiniz projeleri tanıtan bir web sitenizin olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Distribitörlük (Aracılık)Hizmeti

Üreticiler mallarını tüketicilerine ulaştırmak için aracılardan faydalanabilir. Hemen hemen tüm sektörleri kapsayan bu durumdan yararlanmak niyetindeyseniz birtakım koşulları yerine getirmek zorundasınız. Üreticiye hakkı olan fiyatı verip tüketicinin bütçesine uygun olan etiketi dengeleyebilmelisiniz. Aracılık hizmeti vereceğiniz malın niteliğine bağlı olarak depo olarak kullanabileceğiniz bir iş yerinizin olması rekabet şansınızı artıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün