Makyaj

Yüz Şekline Göre Makyaj Yapımı

Herkesin farklı yüz şekli bulunmaktadır. Yüz şekilleri nasıl makyaj yapmamız gerektiğini bize gösterir. Genelde yüz şekline göre makyaj yapmak için ilk olarak kendi yüzünüzü iyi tanımanız gereklidir. Yüz şekline göre makyaj nasıl yapılır? Makyaj yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Yuvarlak ve Oval Yüz Şekline Makyaj Nasıl Yapılır?

Yuvarlak veya oval yüz tipine sahipseniz açık tonda fondöten kullanmanız uygun olacaktır. Teniniz çok koyu ise o zaman bir ton açık fondöten kullanabilirsiniz. Bu makyajda göz ve dudak aynı planda olmaması gerekir. Gözler vurgulanmak isteniyor ise dudak sönük kalmalı, dudaklar ön planda olacak ise göz makyajı hafif olması gerekir.

Kare Şeklinde Yüz İçin Makyaj

Kare yüz tipine sahip iseniz koyu tonda fondöten tercih edin. Eğer çok açık tonlu ise teniniz bir ton koyu renkte fondöten kullanılabilir. Allık kullanarak yüzün daha yuvarlak durmasına yardımcı olabilirsiniz. Alın bölgesine ve burun bölgesine de farklı renkte fondöten kullanılmalı. Bu sayede daha canlı ve yuvarlak yüz görünümü kazanacaksınız.

Uzun Yüz Tipine Sahip Olanlar

Uzun yüz tipine sahip bayanlar, kontür makyaj uygulaması yapmaları gerekir. Çeneye ve alına koyu renkli, yüzün geri kalanına açık tonda fondöten kullanılması gereklidir. Eğer yuvarlak yüz tipi görünümü elde etmek isterseniz allıkları dik bir şekilde sürmelisiniz.

Kalp Şeklinde Yüz Tipine Sahip Olanlar

Kalp şeklinde ki yüz tipleri doğru bir şekilde makyaj yaparsa oval yüz tipi görünümü elde edebilir. Bu nedenle çeneye ve alın bölgesine yapılan makyaja dikkat etmeli. Doğal tonlarda fondöten tercih etmeniz gerekiyor. Yanaklarda açık tonlar kullanılmalı. Göz çevresini vurgulayarak gözleri ön plana çıkarmalı. Koyu tonlarda göz makyajı yapmaya özen gösterin. Makyajda Yapılan Yanlışlar Makyajı doğru yapmak için yüz tipini doğru bilmek gerekir. Makyajı yaparken fırçayı sürme açısına bile dikkat etmek gerekir.

Kendinize Yakışan Makyajı Yapın

Makyaj yapınca kendinizi iyi hissetmeniz önemlidir. Bu nedenle kendinize yakıştığını hissettiğiniz tonlarda makyaj uygulamanızda fayda var. Yüz tipinize göre yapılacak makyaj sadece teknik yapılanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün