Sağlık

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

Mide bulantısı çok farklı nedenlerle ortaya çıkabilir ve sizi zaman zaman zor durumlara sokabilir fakat hastalığa sadece mide bulantısı ”geçer” şeklinde bir bakışla bakmayın. Mide bulantısıyla beraber vücudunuz üzerinde daha birçok hastalıkta aks edebilir. Yemiş olduğunuz bir yiyecek sayesinde zehirlenmiş olabilirsiniz ve buda mide bulantısına neden oluyor olabilir!

Yukarıda da dediğimiz gibi yediğiniz yiyeceklerden mideniz bulanıyor olabilir veya vücudunuz üzerinde yeterli miktarda su bulunmuyor olabilir. Sizlere mide bulantısı olduğu zamanlarda neler yapmanız konusunda pratik bilgileri içeren bir yazı hazırladık ve işte sizlere özel olarak hazırlanan o konu: ”Mide bulantısına ne iyi gelir?”

  • Zencefilin mide bulantısına her daim iyi geldiği bilinir ve mide bulantısını kısa sürede yok ettiği söylenir. Evet, zencefil sayesinde mide ağrılarınızı ve mide bulantılarınızı kısa sürede geçirebilirsiniz.
  • Limon kokusuyla ve ekşi tadıyla birçok hamile annenin sorununu gideren bir besin türüdür. Hamile annelerin sorunlarını giderirken aynı zamanda mide bulantısıyla baş etmek zorunda kalan insanlarında mide bulantılarını hızlı bir şekilde geçiriyor!
  • Vücudunuz üzerinde yeterli miktarda su bulunmuyor olabilir ve bu durum sadece mide bulantısına neden olmayabilir. Mideniz bulandığı gibi aynı zamanda başınız dönebilir veya kusabilirsiniz de. Vücudunuzda bulunan su miktarını arttırmak için yeterli seviye de tekrardan sıvı tüketmeniz gerekiyor. Bunlara dikkat ederseniz hızlı bir şekilde mide bulantılarından kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün